Przygotowanie tekstu źródłowego

//

Do tłumaczenia można także przysłać teksty, które przed przystąpieniem do właściwej pracy nad przekładem wymagają obróbki wstępnej. Najczęściej problem dotyczy nieedytowalnego formatu pliku, niekiedy ulepszenia wymaga również warstwa językowa.

Jeśli format pliku nie pozwala na bezpośrednie przejście do tłumaczenia (najczęściej dotyczy to plików o rozszerzeniu .pdf), podstawową usługą wykorzystywaną do rozwiązania tego problemu jest użycie oprogramowania OCR (Optical Character Recognition). Jakość uzyskanych dokumentów edytowalnych zależy tu w dużej mierze od tekstu źródłowego; zdarza się, że przepisania wymagają również podpisy rysunków czy np. fragmenty pisane bardzo ozdobną czcionką, których program nie rozpoznaje ze względu na rozbudowaną warstwę graficzną pliku.

Dla poprawy jakości tekstu źródłowego, a co za tym idzie – wersji docelowej, niekiedy wskazana jest także jego korekta bądź nawet redakcja. Czasem w oryginale występują błędy i niespójności budzące wątpliwości tłumaczy, co utrudnia pracę na dalszych etapach. Lepiej dopracowany, jasno skonstruowany oryginał to gwarancja lepszego tłumaczenia.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami: +48 12 357 52 25, +48 692 892 592 oraz adresem e-mail: biuro@alingua.pl

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

Nasi klienci

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli Państwo Biuro Tłumaczeń Alingua.
Dziękujemy za kolejny rok wspaniałej współpracy i jesteśmy pewni, że nasze wspólne działania związane ze SŁOWEM przełożą się na Państwa wymierne korzyści!

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top