//

Język esperanto

Niesamowity język wymaga także niezwykłego traktowania. Właśnie dlatego postanowiliśmy poszerzyć spektrum usług naszej firmy o tłumaczenia w zakresie języka esperanto. Wyjątkowa pozycja tego języka sprawia, że tłumaczenia realizowane w jego zakresie są wykonywane z najwyższą starannością i dokładnością, wychodząc naprzeciw Państwa wymaganiom. Zachęcamy zatem do kontaktu i dalszego nawiązania efektywnej współpracy.

Niezwykła historia powstania esperanto.

Język esperanto to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sztuczny język pomocniczy, który ma służyć międzynarodowej komunikacji. W zamyśle jego założyciela – Ludwika Zamenhofa – jego przyswojenie miało być procesem niezwykle łatwym, a posługiwanie się esperanto miało przychodzić jego użytkownikom całkowicie naturalnie. I choć pomysł ten wydawać się może dziwnym, to aktualnie język esperanto jest używany na całym świecie: zarówno na scenie politycznej, jak i artystycznej. Spotkać go można w prowadzonych regularnie audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na deskach teatrów całego świata. Wpisany został również w poczet oficjalnych języków liturgicznych kościoła katolickiego.

Choć esperanto nigdzie nie został uznany za język urzędowy, to dla około tysiąca osób stanowi język rodzimy. Niektóre szkoły na Węgrzech oraz w Chinach oferują możliwość jego nauki, a osoby chcące sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się nim w życiu codziennym mogą uczestniczyć w konferencjach, podczas których jest on jedynym stosowanym językiem.

Ponieważ jest to język sztuczny, trudno doszukiwać się powiązań genealogicznych z jakimkolwiek innym funkcjonującym narzeczem. W jego leksykonie znajdują się jednakże słowa o rodowodzie łacińskim i germańskim; morfologia, gramatyka i semantyka oparte są na europejskich językach indoeuropejskich. Główną zasadą kierującą językiem esperanto jest jedynie „Fundamento de Esperanto”, co oznacza, że ma on pozostać nienaruszony i wprowadzenie do niego nawet najdrobniejszych zmian jest niemożliwe.

Jak zamówić tłumaczenie z języka esperanto?

Aby zamówić tłumaczenie, wystarczy skontaktować się z naszym Koordynatorem Projektów; mogą to Państwo uczynić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wystarczy wysłać dokument tekstowy lub plik multimedialny podlegający przekładowi, a my w ciągu 15 minut dokonamy wyceny oraz określenia przybliżonego czasu realizacji Państwa projektu. Zarówno cena, jak i czas wykonania mogą się różnić; wpływają na to ustalone wraz z Klientem szczegóły dotyczące preferowanego czasu realizacji, dotyczące m.in. wykonania korekty przez native-speakera, krótszego czasu realizacji bądź specjalistycznego charakteru tekstu.

Przekład jakich dokumentów możemy Państwu zaoferować?

Oprócz standardowych usług tłumaczeniowych, nasza firma wykonuje również przekłady specjalistyczne o tematyce prawnej, medycznej, technicznej oraz tłumaczenia literatury pięknej i tekstów naukowych przeznaczonych do publikacji w prasie branżowej. Dokładamy wszelkich starań, aby wykonywane przez nas usługi były najwyższej jakości; dbamy o każdy szczegół, gdyż cenimy sobie jak najdokładniejsze wykonanie powierzonych nam zadań i zadowolenie naszych Klientów.

W zakresie tłumaczeń z języka esperanto realizujemy przekłady:

  • artykułów przeznaczonych do publikacji w prasie branżowej
  • materiałów marketingowych oraz konferencyjnych
  • korespondencji
  • literatury pięknej

Kto wykona realizację projektu?

Realizację projektu powierzamy naszym najlepszym tłumaczom i specjalistom w wielu dziedzinach. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu szeroki wachlarz kombinacji językowych oraz tłumaczeń specjalistycznych, wykonywanych z ponadprzeciętną starannością i dokładnością. Dbamy o jakość wykonywanych przez nas usług i zadowolenie współpracujących z nami Klientów. Kompetencje naszych współpracowników są okresowo sprawdzane, aby oferowane przez nas przekłady pozostawały na tym samym, niezmiennym poziomie. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby spełnić Państwa oczekiwania.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

 

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top