Tłumaczenia literackie

//

Tłumaczenia literatury pięknej

„Tłumaczenia są jak kobiety. Albo piękne, albo wierne”

Tłumaczenia literackie w kilkudziesięciu językach
Doświadczenie we współpracy z wydawnictwami
Przekłady wykonywane przez native speakerów
Usługi dodatkowej redakcji, korekty i składu graficznego

Wśród tłumaczeń literackich, których dokonujemy, wymienić można:

  • Opowiadania
  • Powieści
  • Poezję
  • Dramaty
  • Naukowe artykuły dotyczące literatury

VLADIMIR NABOKOV W SWOIM ESEJU Z 1941 R. WYMIENIŁ NIEZBĘDNE CECHY, KTÓRE MUSI POSIADAĆ DOBRY TŁUMACZ:

„Teraz możemy wywnioskować, jakie cechy musi posiadać tłumacz, aby być w stanie stworzyć idealną wersję zagranicznego arcydzieła. Po pierwsze musi być równie lub przynajmniej w ten sam sposób utalentowany jak autor, którego wybiera. W tej, ale tylko tej kwestii, szanować należy Baudelaire’a i Edgara Allana Poe lub Joukovsky’ego i Schillera, którzy stworzyli zespoły idealne. Po drugie musi doskonale znać oba społeczeństwa oraz języki, rozpoznawać manierę języka autora; ponadto musi znać społeczny aspekt języka i określonych słów, styl, w jakim są używane, ich etymologię i powiązania w danym okresie w historii. A to prowadzi do trzeciego punktu: posiadając intuicję geniusza i wiedzę, musi także posiadać zdolność naśladowania tak świetną, by przetłumaczony fragment brzmiał tak, jakby napisał go sam autor, naśladując jego charakterystyczne zachowanie i mowę, sposób jego postępowania i myślenia – starając się je jak najlepiej oddać”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Choć do wszystkich tłumaczeń wymagana jest pewna doza kreatywności, przekłady literackie wymagają tłumacza o szczególnych umiejętnościach, wrażliwości i inwencji. Tłumaczenia literackie nie służą przekazaniu znaczenia poszczególnych słów – to coś więcej, to próba przekazania uczuć, obudzenia w czytelniku emocji. Tekst musi stanowić spójną i integralną całość, której czytanie przysparza przyjemności. Takie tłumaczenie to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym, jak i socjologicznym – dzięki myśli przewodniej i stylowi dzieło literackie przedstawia kulturową odsłonę kraju. Tłumacze literaccy muszą posiadać zdolność opisywania obcej kultury w taki sposób, w jaki opisaliby swoją własną – z całą jej złożonością, by umieć oddać intencje autora i koloryt tekstu.

Aby móc zapewnić Państwu tłumaczenia literackie najwyższej jakości, nawiązujemy współpracę wyłącznie z najlepszymi specjalistami. Dbamy o to, by Państwa zamówieniem zajęła się osoba z poświadczonym wykształceniem językowym oraz, o ile to możliwe – o dodatkowych umiejętnościach zdobytych podczas kursów lub warsztatów. Teksty literackie wymagające specjalistycznej wiedzy przekazujemy wyłącznie osobom posiadającym odpowiednie wykształcenie w danej dziedzinie, aby zapewnić najwyższą jakość tłumaczenia zarówno pod kątem estetycznym, jak i merytorycznym.

Formularz kontaktowy

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłany formularz przez Alingua Sp. z o.o. w przypadku braku wyrażenia zgody na dalsze przetwarzanie Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia odpowiedzi na wysłane zapytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Alingua Sp. z o.o. moich danych osobowych w celu udzielenia mi dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Alingua Sp. z o.o. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na używanie przez Alingua Sp. z. o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem (telefon, e-mail) dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

Administratorem Twoich danych osobowych jest Alingua Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Krakowie, ul. Szlak 10/5, 31-161 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000358493, NIP: 6762426723, REGON: 121174278. Twoje dane są przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Administratora, tj.

1) Komunikacji z użytkownikami strony internetowej, którzy wypełnili i wysłali formularz kontaktowy (odpowiedź na pytanie zadane przez formularz kontaktowy) znajdujący się na stronie internetowej Administratora;
2) Komunikacji z użytkownikami strony internetowej w celu udzielania dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora (marketing
bezpośredni) w przypadku wyrażenia zgody w tym zakresie. Przetwarzanie Twoich danych pozyskanych w związku z intencją zawarcia umowy bądź wykonania już zawartej umowy będą przetwarzane w zakresie:

1) Analizy możliwości zawarcia umowy, oceny ryzyka związanego z jej zawarciem lubwykonaniem;
2) Wykonania umowy;
3) Przestrzegania przez Spółkę przepisów prawa;
4) W celu dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami w związku ze stosunkami prawnymi łączącymi Ciebie ze Spółką.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi (realizując cel przetwarzania opisany w pkt. 1) oraz do czasu, do którego będziesz zainteresowany otrzymywaniem dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora (realizując cel przetwarzania danych opisany w pkt. 2). W pozostałym zakresie Twoje dane przetwarzane będą przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowywanie danych, albo przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń, do dochodzenia których konieczne jest dysponowanie danymi. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie przesłane w formularzu przez stronę internetową, w celu udzielania dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora, a także realizacji umowy.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. W zakresie przetwarzania danych na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) masz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Masz prawo sprzeciwu w dowolnym momencie, z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, wobec przetwarzania danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) lub f), w tym profilowania. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane poza obszar Unii Europejskiej. Administrator danych nie zamierza wykorzystywać Twoich danych do profilowania w rozumieniu art. 4 pkt. 4).

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłany formularz przez Alingua Sp. z o.o. w przypadku braku wyrażenia zgody na dalsze przetwarzanie Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia odpowiedzi na wysłane zapytanie. Poniżej znajdują się dobrowolne zgody, które możesz wycofać w każdej chwili kontaktując się z nami.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

icon-tel

Infolinia

+ 48 692 892 592

icon-mail

Nasi klienci

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli Państwo Biuro Tłumaczeń Alingua.
Dziękujemy za kolejny rok wspaniałej współpracy i jesteśmy pewni, że nasze wspólne działania związane ze SŁOWEM przełożą się na Państwa wymierne korzyści!

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top