//

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK RUMUŃSKI I Z JĘZYKA RUMUŃSKIEGO

TRADUCERI PROFESIONALE

Nasze zasady działania:

Realizujemy tłumaczenia zgodnie z certyfikatami ISO 9001 i ISO 17100
Gwarantujemy najwyższą jakość dzięki współpracy z wyłącznie najlepszymi tłumaczami
99,2% naszych Klientów jest w pełni zadowolonych z naszych usług
Możemy wylegitymować się ubezpieczeniem odpowiedzialności zawodowej
Redakcję wykonują u nas wyłącznie native speakerzy języka rumuńskiego

Co tłumaczymy:

  • Teksty specjalistyczne i techniczne
  • Dokumenty urzędowe
  • Teksty medyczne
  • Publikacje w pismach branżowych
  • Teksty literackie

Dzięki współpracy ze sprawdzonymi tłumaczami języka rumuńskiego – również z osobami posiadającymi uprawnienia tłumacza przysięgłego – w ofercie Biura Tłumaczeń Alingua znajdą Państwo wiarygodne, szybkie i profesjonalne przekłady z języka rumuńskiego oraz na język rumuński. Gwarantujemy kompleksową obsługę lingwistyczną dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

JĘZYK RUMUŃSKI W PIGUŁCE

Język rumuński jest językiem urzędowym w Rumunii, Mołdawii oraz Wojwodinie w Serbii. Swobodnie porozumiewa się nim około 28 milionów osób, które zamieszkują rozmaite zakątki świata – od państw położonych w pobliżu ojczyzny ich języka aż po Hiszpanię, Wielką Brytanię, Kanadę czy Stany Zjednoczone. Aż 14% słów w języku rumuńskim to zapożyczenia występujące w różnych językach słowiańskich. Chaos powiększył rozpoczęty w XIX wieku proces reromanizacji, podczas którego na miejsce słów pochodzenia nieromańskiego wprowadzano te pochodzące z pozostałych języków romańskich, m.in. francuskiego czy włoskiego – tej polityce język rumuński zawdzięcza swoje współczesne podobieństwo do języka włoskiego. Profesjonalne tłumaczenie z języka rumuńskiego wymaga zatem rozległej wiedzy teoretycznej o języku, popartej wieloletnim doświadczeniem.

ZOBACZ WIĘCEJ

TŁUMACZENIA PRZYSIĘGŁE W JĘZYKU RUMUŃSKIM

Rozwinięta współpraca i kontakty rumuńsko-polskie powodują wzmożone zapotrzebowanie na tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe) na język rumuński i z języka rumuńskiego. Będą ich potrzebować instytucje międzynarodowe i firmy działające na obcych rynkach, jak również osoby indywidualne załatwiające sprawy urzędowe za granicami swojego kraju tudzież po powrocie z zagranicy. Taki przekład może zostać wykonany przez tłumacza o specjalnych uprawnieniach i poświadczonych umiejętnościach.

TŁUMACZENIA MEDYCZNE Z JĘZYKA RUMUŃSKIEGO

Przekłady medyczne to niezwykle istotny dział realizowanych przez nas usług – dzięki współpracy z doświadczonymi tłumaczami doskonale zorientowanymi w tematach związanych ze zdrowiem i medycyną możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości tłumaczenia niezależnie od ich przeznaczenia – czy będzie mowa o dokumentach potrzebnych podczas wizyty lekarskiej, czy też dla celów badawczych instytucji naukowych.

TŁUMACZENIA TECHNICZNE, NAUKOWE ORAZ DOKUMENTÓW W JĘZYKU RUMUŃSKIM

Poszukując wiarygodnego partnera biznesowego, który zadba o tłumaczenie dokumentów technicznych na język rumuński bądź z języka rumuńskiego, warto zwrócić się do Biura Tłumaczeń Alingua. Profesjonalizm wykonywanych przez nas tłumaczeń specyfikacji technicznych, kart charakterystyki produktu, instrukcji obsługi czy wyników badań naukowych poświadczony jest przez zadowolenie licznych przedsiębiorców działających na międzynarodową skalę, spośród których wielu współpracuje z nami od lat.

ILE KOSZTUJE TŁUMACZENIE?

Cena przekładu uwarunkowana jest przez kilka czynników:

-Rodzaj tłumaczenia: zwykłe czy uwierzytelnione (przysięgłe).
-Termin: tłumaczenie w trybie zwykłym, przyspieszonym lub ekspresowym.
-Liczba stron rozliczeniowych.
-Tematyka tekstu: tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne.

Do każdego z Państwa zamówień podchodzimy indywidualnie, zapraszamy zatem do przesłania tekstu do niezobowiązującej wyceny. W zaledwie 15 minut (w dniach i godzinach pracy) otrzymają Państwo odpowiedź z dokładną ceną usługi oraz określonym czasem realizacji.
Cennik, będący punktem wyjścia do wyceny, znajdą Państwo TUTAJ.

JAK DŁUGO BĘDZIE WYKONYWANE TŁUMACZENIE?

Przekłady realizujemy w trzech trybach:

-standardowym (5 stron rozliczeniowych dziennie),
-przyspieszonym (10 stron rozliczeniowych dziennie),
-ekspresowym (15 i więcej stron rozliczeniowych dziennie).

Formularz kontaktowy

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłany formularz przez Alingua Sp. z o.o. w przypadku braku wyrażenia zgody na dalsze przetwarzanie Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia odpowiedzi na wysłane zapytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Alingua Sp. z o.o. moich danych osobowych w celu udzielenia mi dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Alingua Sp. z o.o. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na używanie przez Alingua Sp. z. o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem (telefon, e-mail) dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

Administratorem Twoich danych osobowych jest Alingua Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Krakowie, ul. Szlak 10/5, 31-161 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000358493, NIP: 6762426723, REGON: 121174278. Twoje dane są przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Administratora, tj.

1) Komunikacji z użytkownikami strony internetowej, którzy wypełnili i wysłali formularz kontaktowy (odpowiedź na pytanie zadane przez formularz kontaktowy) znajdujący się na stronie internetowej Administratora;
2) Komunikacji z użytkownikami strony internetowej w celu udzielania dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora (marketing
bezpośredni) w przypadku wyrażenia zgody w tym zakresie. Przetwarzanie Twoich danych pozyskanych w związku z intencją zawarcia umowy bądź wykonania już zawartej umowy będą przetwarzane w zakresie:

1) Analizy możliwości zawarcia umowy, oceny ryzyka związanego z jej zawarciem lubwykonaniem;
2) Wykonania umowy;
3) Przestrzegania przez Spółkę przepisów prawa;
4) W celu dochodzenia roszczeń i obrony przed roszczeniami w związku ze stosunkami prawnymi łączącymi Ciebie ze Spółką.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi (realizując cel przetwarzania opisany w pkt. 1) oraz do czasu, do którego będziesz zainteresowany otrzymywaniem dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora (realizując cel przetwarzania danych opisany w pkt. 2). W pozostałym zakresie Twoje dane przetwarzane będą przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowywanie danych, albo przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń, do dochodzenia których konieczne jest dysponowanie danymi. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie przesłane w formularzu przez stronę internetową, w celu udzielania dodatkowych informacji o możliwości skorzystania z usług tłumaczeń świadczonych przez Administratora, a także realizacji umowy.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. W zakresie przetwarzania danych na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) masz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Masz prawo sprzeciwu w dowolnym momencie, z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, wobec przetwarzania danych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) lub f), w tym profilowania. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane poza obszar Unii Europejskiej. Administrator danych nie zamierza wykorzystywać Twoich danych do profilowania w rozumieniu art. 4 pkt. 4).

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłany formularz przez Alingua Sp. z o.o. w przypadku braku wyrażenia zgody na dalsze przetwarzanie Twoich danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do umożliwienia odpowiedzi na wysłane zapytanie. Poniżej znajdują się dobrowolne zgody, które możesz wycofać w każdej chwili kontaktując się z nami.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

icon-tel

Infolinia

+ 48 692 892 592

icon-mail

Nasi klienci

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli Państwo Biuro Tłumaczeń Alingua.
Dziękujemy za kolejny rok wspaniałej współpracy i jesteśmy pewni, że nasze wspólne działania związane ze SŁOWEM przełożą się na Państwa wymierne korzyści!

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top