//

Język walijski

Mała popularność języka walijskiego sprawia, że jego tłumaczenie może sprawić wiele kłopotów. Z drugiej story, dwujęzyczna Walia zmusza tłumaczy do ciągłej pracy nad swoim warsztatem oraz zachęca biura tłumaczeń do rozszerzania swojej oferty o usługi świadczone w zakresie urzędowej mowy tego kraju. To właśnie dlatego i my rozszerzyliśmy nasze usługi o profesjonalne tłumaczenia zarówno z, jak i na ten niezwykły język – również ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na tego typu przekłady.

Kilka słów o języku walijskim i o tym, gdzie można go usłyszeć.

Grupa użytkowników języka walijskiego jest dosyć wąska; w roku 2011 językiem tym posługiwało się jedynie 18% obywateli Walii, co stanowi od 100 do 150 tysięcy Walijczyków. Należy jednak podkreślić, że niemal wszyscy obywatele tego kraju są osobami dwujęzycznymi. Zakres jego występowania może tym samym zaskakiwać, ponieważ poza Walią i Anglią można go również usłyszeć na terytorium Argentyny i Stanów Zjednoczonych.

Korzenie języka walijskiego sięgają VI stulecia, jednak dominacja angielskiego w XIX wieku sprawiła, że drugiemu językowi wróżono rychły upadek, nieomal gwarantując jego wyginięcie na przestrzeni zaledwie kilku pokoleń. Na szczęście spadek znaczenia walijskiego zahamowano, a powstanie radia i telewizji nadających wyłącznie za jego pośrednictwem zachęcało do jego nauki; wraz z Internetem przyczyniły się one do jego popularyzacji wśród szerszych grup osób – również najmłodszych.

Niestety ten sposób komunikacji jest podstawowy dla wyjątkowo niewielkiej grupy, co znacznie utrudnia pracę tłumacza. Na szczęście, na przekór małemu procentowi rodzimych odbiorców języka walijskiego, w Walii można się na niego natknąć nieomal dosłownie na każdym rogu. Warto również dodać, że język walijski podlega obecnie ochronie prawnej, a wielu twórców inspiruje się nim podczas tworzenia niespotykanego i oryginalnego języka, przeznaczonego do wykorzystania w ich utworach literackich lub filmowych.

Jak wygląda procedura zamawiania przekładu z języka walijskiego?

To proste – niezależnie od tego, jakiego przekładu Państwo potrzebują, podejmujemy się tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentów. W naszej ofercie znajdują się także tłumaczenia specjalistyczne oraz ekspresowe, dostosowane do wymagań i potrzeb naszych Klientów. Wystarczy wykonać telefon do naszego biura lub wysłać wiadomość e-mail, a w ciągu 15 minut otrzymają Państwo wycenę oraz przybliżony czas realizacji zamówienia.

Tłumaczenia jakich dokumentów znajdują się w naszej ofercie?

Zarówno umowy, dokumenty osobiste, tłumaczenia specjalistyczne w zakresie m.in. prawa, medycyny i techniki oraz przekłady literatury pięknej. Podejmujemy się także tłumaczeń witryn internetowych oraz różnego rodzaju plików multimedialnych, w tym filmów. Czas i cena wykonania przekładu dobierane są indywidualnie do każdego zamówienia, a stałym Klientom przysługują atrakcyjne zniżki. Dokładniejszych informacji udzieli Państwu nasz Koordynator Projektów.

Usługi w zakresie języka walijskiego obejmują przekłady:

  • aktów urodzenia, małżeństwa, zgonu
  • materiałów marketingowych
  • stron internetowych
  • literatury pięknej
  • korespondencji

Kto jest odpowiedzialny za tłumaczenie z oraz na język walijski?

Po konsultacji z naszym Koordynatorem Projektów i ustaleniu wszystkich szczegółów zamówienia, zamówienie zostaje przekazane starannie dobranemu zespołowi specjalistów. Dzięki szerokiemu spektrum współpracujących z nami tłumaczy możemy podejmować się najtrudniejszych przedsięwzięć, gwarantując równocześnie niezrównaną dbałość o wszelkie szczegóły. Nasi pracownicy to ludzie z pasją, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, a ich doświadczenie i kompetencje pozwalają zapewnić Państwu zadowolenie z wykonanego przez nich zadania.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top