fbpx

+48 692 892 592

Facebook Alingua

O nas

Kim jesteśmy?

Choć od samego początku istnienia firmy, czyli od 2010 roku, wdrożyliśmy wiele procedur, norm jakości i specjalistycznych narzędzi – naszą największą siłą byli, są i zawsze będą ludzie. Nasz zespół jest jak rodzina i ten, kto miał okazję poznać nas osobiście, wie, że to adekwatne słowo. Każdy z nas jest inny, ale najlepszy w swojej dziedzinie. Są wśród nas absolwenci nie tylko zarządzania i filologii, ale też filozofii, historii, prawa, politologii i kierunków ścisłych. Ciągle rozwijamy swoje zainteresowania, zdobywamy wiedzę i podnosimy kompetencje.

Prywatnie w naszym zespole znajdą Państwo pasjonatkę sztuki aktorskiej, dwie blogerki, fotografkę, autorów publikacji naukowych, certyfikowaną przewodniczkę po Krakowie, pasjonata podróży organizującego wyjazdy do Afryki. Są wśród nas początkujący i bardziej zaawansowani rodzice, miłośnicy czworonogów, kawy, kina i teatru. Oprócz twórczego podejścia do życia tym, co nas łączy, jest szacunek do drugiego człowieka oraz do słowa, którym posługujemy się na co dzień. To rdzeń, wokół którego budujemy tożsamość naszej firmy.

Globalny zespół Alingua

Nasz stacjonarny zespół stanowi pomost pomiędzy Państwem a znacznie większym gronem tysięcy tłumaczy i korektorów z całego świata, z którymi mamy przyjemność współpracować. Każdy z nich wybierany jest do naszego zespołu nie tylko dlatego, że spełnia restrykcyjne wymagania międzynarodowych norm ISO dotyczących wykształcenia i doświadczenia zawodowego, ale również dlatego, że – tak jak dla nas – ważny jest dla niego szacunek do drugiego człowieka i wartość słowa, z którym pracuje.

Poznaj zespół stacjonarny

Marta Paszkowska

Kierownik Biura

Agnieszka Dąbek

Biuro Obsługi Klienta

Agnieszka Gutowska

Biuro Obsługi Klienta

Marta Srebrny

Kierownik Działu PM, specjalista ds. rekrutacji

Elżbieta Klag

Project Manager

Dagmara Zorzycka

Project Manager

Monika Podkówka-Jegorow

Kierownik Działu Korekt, tłumacz języka włoskiego

Aleksandra Kocerba

Tłumacz języka angielskiego, korektor

Anna Górniak

Tłumacz języka angielskiego i hiszpańskiego, korektor

Mateusz Łagut

Tłumacz języka angielskiego

Piotr Gabor

Dyrektor zarządzający

Helena Żuradzka

Kierownik Działu ds. Kluczowych Klientów

Ala Sinkevich

Właściciel

Partnerzy

Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń

Alingua należy do Polskiego Stowarzyszenia Biur Tłumaczeń (PSBT) – głównej w Polsce organizacji skupiającej profesjonalne biura świadczące usługi tłumaczeniowe i lokalizacyjne. Aby zostać członkiem PSBT, trzeba spełnić szereg surowych wymogów oraz być gotowym na stały monitoring ze strony Stowarzyszenia. Wielu klientów biur tłumaczeń traktuje przynależność firmy do PSBT jako potwierdzenie najwyższego poziomu usług świadczonych przez firmy należące do Stowarzyszenia. Członkowie PSBT udzielają gwarancji jakości na wszystkie oferowane przez nich usługi.

Fundacja Alingua Pomocne Słowo

W 2016 roku powołaliśmy do życia Fundację Alingua Pomocne Słowo, by naszą codzienną pracę połączyć z niesieniem pomocy innym. 1% wartości wszystkich zamówień realizowanych przez Alingua przeznaczany jest na cele statutowe Fundacji: wspieranie inicjatyw społecznych i osób będących w trudnej sytuacji materialnej poprzez świadczenie usług tłumaczeniowych i pomoc finansową, a także promowanie języka polskiego w kraju i za granicą. Każde Państwa zamówienie to jednocześnie bezinteresowna pomoc dla potrzebujących.

Dowiedz się więcej

Elia Association

Biuro tłumaczeń Alingua jest firmą aktywną na międzynarodowym rynku translatorskim – należy do prestiżowego stowarzyszenia Elia Association, które skupia około 250 wiodących biur tłumaczeń z całego świata, w tym 13 z Polski. Firmy stowarzyszone w Elia Association nieustannie się rozwijają i natychmiast reagują na potrzeby zmieniającego się rynku. Ich dynamiczność i innowacyjne podejście wytycza kierunki rozwoju całej branży w skali globalnej.

Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan

Alingua jest jedynym biurem tłumaczeń, które znalazło się wśród członków Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan. Ta jedna z najbardziej wpływowych organizacji biznesowych w Polsce zrzesza firmy łącznie zatrudniające ponad milion osób. Priorytetem organizacji jest dbanie o etykę zatrudniania i prowadzenia działalności biznesowej. Fakt, że zostaliśmy przyjęci do Związku, świadczy o tym, że rozumiemy, jak funkcjonuje świat biznesu, a w codziennej pracy zawsze kierujemy się etyką zawodową.