Tłumaczenia ekspresowe

//

TŁUMACZENIA EKSPRESOWE

GDY LICZY SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM CZAS

Różne sytuacje życiowe wymagają podjęcia rozmaitych środków – dlatego w codziennej pracy często mierzymy się z tłumaczeniami ekspresowymi, a kompleksowe spektrum oferowanych w naszym biurze usług językowych obejmuje wiarygodne przekłady realizowane w najkrótszym możliwym terminie. Warto również podkreślić, że choć dostosowujemy się do najbardziej wymagających ram czasowych, naszą priorytetową wartością zawsze pozostaje jakość oferowanych usług. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że nasze tłumaczenia, także te wykonane szybko, wyróżniają się dokładnym odzwierciedleniem tekstu źródłowego i poprawnością merytoryczną.

Komfort zamawiania tłumaczeń ekspresowych online

Gdy liczy się każda chwila, wizyta w stacjonarnej siedzibie biura może stanowić dodatkowy problem – zwłaszcza dla klientów, którzy dojeżdżają z daleka. Doskonale rozumiejąc sytuację naszych kontrahentów, oferujemy tłumaczenie w formie online. Po przesłaniu dokumentów podlegających tłumaczeniu ekspresowemu otrzymają Państwo wycenę w ciągu kwadransa. Warunkiem rozpoczęcia prac jest przesłanie potwierdzenia zapłaty – potem mogą już Państwo tylko oczekiwać gotowego dokumentu w języku docelowym. Co ważne, sytuacja zarysowuje się nieco inaczej w przypadku uwierzytelnionych tłumaczeń ekspresowych. W takich przypadkach osoba realizująca przekład zawsze musi uzyskać wgląd do oryginałów dokumentów, co wiąże się z ich osobistym przedłożeniem w biurze. Istnieje możliwość wykonania tłumaczenia ekspresowego ze skanu dokumentu, ale należy wówczas liczyć się z tym, że na gotowym przekładzie znajdzie się adnotacja dotycząca tego faktu – to natomiast często wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami w urzędzie.

Czy kombinacja językowa ma znaczenie?

Bez wątpienia najczęściej realizowane są usługi tłumaczenia ekspresowego na angielski oraz z angielskiego – jest to również kombinacja umożliwiająca nieomal natychmiastową pomoc. W zakresie ekspresowych tłumaczeń związanych z angielskim najczęściej oferujemy kompleksową pomoc podczas przekładów aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu, świadectw szkolnych, tekstów reklamowych i dokumentacji medycznej. Na szybką pomoc można także liczyć podczas pracy z językami należącymi do tzw. pierwszej grupy, takimi jak niemiecki czy rosyjski. Sytuacja może się nieco skomplikować w przypadku zapytania o tłumaczenie ekspresowe związane z językami skandynawskimi czy, przykładowo, japońskim. Trudnym wyzwaniem dla koordynatorów projektu będzie natomiast realizacja ekspresowych tłumaczeń między dwoma językami obcymi – nie są to jednak zadania niewykonalne.

Cennik tłumaczeń ekspresowych – jaki jest koszt takiego tłumaczenia?

Realizacja tłumaczenia w skróconym terminie wiąże się z pewnym wzrostem kosztu tego typu usługi. Przygotowanie uniwersalnego cennika tłumaczeń ekspresowych jest niezwykle trudne, ponieważ każde tego typu zamówienie wyceniane jest zgodnie z wybranym przez Klienta wariantem realizacji przekładu oraz indywidualnymi cechami tekstu; należy zatem uwzględnić fakt, że przekład medyczny, jako bardziej wymagający, może wiązać się z dodatkowym wydatkiem. Aby poznać dokładną cenę realizacji, zachęcamy do przesłania mailowo tekstu przeznaczonego do tłumaczenia ekspresowego.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami: +48 12 357 52 25, +48 692 892 592 oraz adresem e-mail: biuro@alingua.pl

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

Nasi klienci

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli Państwo Biuro Tłumaczeń Alingua.
Dziękujemy za kolejny rok wspaniałej współpracy i jesteśmy pewni, że nasze wspólne działania związane ze SŁOWEM przełożą się na Państwa wymierne korzyści!

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top