//

PREKLADY NA PROFESIONÁLNEJ ÚROVNI

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK SŁOWACKI I Z JĘZYKA SŁOWACKIEGO

Profesjonalne, szybkie i rzetelne przekłady z języka słowackiego oraz na język słowacki są jedną ze specjalności naszego biura tłumaczeń. Zapewniamy pomoc przy wszelkich tłumaczeniach pisemnych z języka słowackiego – zwykłych oraz uwierzytelnionych. Gwarantujemy także pełną ofertę usług językowych dla przedsiębiorców, oferując m.in. tłumaczenia ustne ze słowackiego i na słowacki – bez względu na to, czy chodzi o tłumaczenie symultaniczne czy konsekutywne, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić najwyższą jakość usług.

Brzmi całkiem podobnie, a jednak jest tak obcy – co kryje słowacki?

Najbliższym krewnym słowackiego bez wątpienia pozostaje czeski, ale w dalszym stopniu można także zauważyć znaczące podobieństwa występujące między słowackim a polskim. Są one nieco mniej wyraziste niż w przypadku naszych czeskich sąsiadów, ale przy odrobinie dobrej woli obydwu dyskutujących stron możliwe jest wzajemne zrozumienie się rozmówców. Wiele zależy od dialektu, którym posługuje się słowacki interlokutor – wyróżnia się trzy, a wschodniosłowacki jest najbardziej zbliżony do naszej mowy ojczystej. Języki te różnią się na poziomie leksykalnym, a szczególną trudność uczącym się sprawiają zdradliwe rzeczowniki, chociażby takie jak jeden ze sztandarowych przykładów – čerstvý. Łatwo można natomiast zaobserwować powtarzalne schematy istniejące w gramatyce zarówno słowackiego, jak i polskiego.

Najlepszy tłumacz słowackiego – jak go znaleźć?

Jeśli poszukują Państwo wiarygodnego specjalisty, który terminowo wykona tłumaczenie przedłożonego mu tekstu, mogą Państwo odetchnąć z ulgą – wystarczy skontaktować się z naszymi koordynatorami projektu, aby zakończyć ten trudny proces. Współpracujemy z doświadczonymi tłumaczami, korektorami oraz native speakerami, co gwarantuje nam szybką i rzetelną realizację zamówień. Od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 17:00, nasi koordynatorzy projektu odpowiedzą na Państwa zapytania przesłane mailem w ciągu kwadransa. W tych godzinach mogą również Państwo uzyskać wszelkie związane z tłumaczeniem informacje drogą telefoniczną oraz podczas bezpośredniej wizyty w siedzibie naszej firmy.

Korzystne warunki cenowe i możliwość decydowania o tempie realizacji tłumaczenia ze słowackiego

Nasi koordynatorzy projektu przesyłają precyzyjną wycenę tłumaczenia po uzyskaniu wglądu w dokumenty podlegające przekładowi. Tylko w ten sposób są w stanie ocenić dwie kluczowe cechy wpływające na koszt tłumaczenia – objętość określaną na podstawie liczby stron rozliczeniowych oraz charakter tekstu, gdzie na szczególną uwagę zasługują teksty związane z prawem, medycyną, ekonomią oraz naukami ścisłymi. Cena może też ulec zmianie po wyborze przekładu zwykłego bądź uwierzytelnionego. Ostateczna wycena przesyłana przez naszego koordynatora projektu jest całkowicie niezobowiązująca i bezpłatna; obejmuje ona także proponowany termin realizacji, na który mogą Państwo wpłynąć, wybierając standardowy, przyspieszony lub ekspresowy tryb wykonania tłumaczenia ze słowackiego.

Świat tłumaczeń – coś więcej niż dokumenty

Z tłumaczeniami najczęściej spotykamy się podczas oficjalnych wizyt w urzędach, składaniu dokumentów na uczelnie czy finalizowaniu rozmów biznesowych i zatrudnienia za granicą. Szerokie spektrum tłumaczeń ze słowackiego realizowanych przez Biuro Tłumaczeń Alingua obejmuje jednak o wiele więcej oferowanych usług językowych związanych ze słowackim. Proponujemy profesjonalną obsługę konferencji, rozmów biznesowych oraz negocjacji przy pomocy tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych. Przekłady pisemne to z kolei nieograniczone możliwości realizacji tłumaczeń materiałów reklamowych i szkoleniowych, instrukcji obsługi, literatury pięknej, a także stron internetowych.

Profesjonalna pomoc językowa w zakresie tłumaczenia następujących materiałów:

– akt urodzenia, małżeństwa, zgonu

– dokumentacja finansowa i handlowa

– dokumentacja medyczna

– materiały reklamowe

– materiały szkoleniowe

– instrukcje obsługi

– literatura piękna

– strony internetowe

Współpraca z profesjonalistami to podstawa działalności biura tłumaczeń Alingua

Dzięki tłumaczeniom z języka słowackiego zrealizowanym przez nasze biuro tłumaczeń mogą Państwo swobodnie poszerzać granice swojego biznesu i działać tam, gdzie wcześniej przez barierę językową nie mogli Państwo dotrzeć. Państwa zadowolenie jest priorytetową wartością naszej firmy – aby realizowane tłumaczenia spełniały w pełni oczekiwania naszych Klientów, do każdego przekładu indywidualnie dobieramy zespół profesjonalistów odpowiedzialnych za jego realizację. Tłumacze, korektorzy oraz native speakerzy słowackiego są dobierani w zależności od tematyki tekstu oraz jego charakteru; osoba obdarzona lekkim piórem będzie w swoim żywiole, wykonując przekład literacki tekstu ze słowackiego, a ta posiadająca dodatkowe wykształcenie w zakresie ekonomii doskonale poradzi sobie z Państwa bilansami i dokumentacją finansową.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top