//

Słowa mają wielką moc.

Gdyby było inaczej, zlepki liter nie byłyby centralną osią, wokół której tworzą się kultury świata, a setki tysięcy osób z najodleglejszych zakątków globu nie zanurzałyby się każdego dnia w rzeczywistości wykreowanej przez autorów. Słowa są piękne, ale zawsze należy używać ich z rozwagą. Tak niewiele potrzeba, by kogoś zranić – wystarczy coś powiedzieć. Czasem tak niewiele wystarczy również, by komuś pomóc.

Dzięki najkrótszemu przetłumaczonemu wyrazowi ktoś inny zyskuje szansę otrzymania pomocy. Jedno słowo to szansa na nowatorską terapię, operację, wykształcenie, pracę, książkę.
Powyższe aspekty stały się główną motywacją do utworzenia Fundacji Alingua Pomocne Słowo. Do nadrzędnych celów działania Fundacji należą:

  1. wspieranie inicjatyw społecznych w zakresie wykonywania tłumaczeń, w szczególności poprzez pomoc osobom potrzebującym (zwłaszcza chorym i ubogim)
  2. wspieranie innych podmiotów prowadzących inicjatywy społeczne, w szczególności w zakresie tłumaczenia (w tym tłumaczenie dokumentów na potrzeby tych podmiotów lub osób wspieranych przez te podmioty),
  3. promowanie języka polskiego w kraju i za granicą.

W czasie swojej stosunkowo krótkiej działalności, Fundacja Alingua Pomocne Słowo wsparła m.in.:

syryjskie rodziny zmagające się ze skrajnie trudną sytuacją materialną w Aleppo
niepełnosprawną dziewczynkę cierpiącą na Zespół Shaafa-Yang’a
wyjazd do Wiednia na skomplikowaną operację oka dla kilkuletniej pacjentki
bezdomnych i najuboższych mieszkańców Krakowa, dając im szansę na wyjście z trudnej sytuacji poprzez kompleksową pomoc materialną, psychologiczną, medyczną i socjalną
edukację młodych Polaków z 9 krajów byłego ZSSR, umożliwiając ich powrót do Ojczyzny
pielęgnowanie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego na Wschodzie
renowację polskich grobów na lwowskich cmentarzach
ochronę życia poczętych dzieci
dzieci cierpiące głód w Południowym Sudanie, Etiopii, Kenii, Somalii i Jemenie
wielu innych potrzebujących, służąc im bezpłatnymi usługami translatorskimi w celach ratowania życia, zdrowia, beznadziejnej sytuacji prawnej itp.

Głęboko wierzymy, że niesione przez nas „pomocne słowo” będzie miało dla wielu potrzebujących ogromną moc, dzięki której wyda jeszcze większe owoce w przyszłości.

Z radością pragniemy poinformować, że 1% wartości Państwa zamówień realizowanych przez Biuro Tłumaczeń Alingua przekazywany jest na rzecz Fundacji Alingua Pomocne Słowo.

Jeśli chcą Państwo dodatkowo wesprzeć naszą fundację, mogą to Państwo uczynić, wpłacając wybraną kwotę na konto bankowe fundacji:

36 2490 0005 0000 4530 8369 2489 .

Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża nas do wspólnego celu – niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Dane kontaktowe:

emailpiotrgabor@alingua.pl

telefon660778645

AdresFundacja Alingua Pomocne Słowo
ul. Rakowicka 8/14
31-511 Kraków
Top