Tłumaczenia przysięgłe

//

Prawie zawsze, kiedy przekładany tekst ma zostać przedstawiony w urzędzie, sądzie czy innych instytucjach publicznych, konieczne jest przekazanie go w ręce tłumacza przysięgłego. Każdy tłumacz przysięgły wpisany jest na listę prowadzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a jego kompetencje zostały potwierdzone państwowym egzaminem. Musi on nie tylko doskonale władać oboma językami związanymi z przekładem, ale też posługiwać się specjalistyczną nomenklaturą i dobrze orientować w systemach prawnych krajów, w których używane są języki oryginalny i docelowy.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom potwierdzonym stosownymi dokumentami tłumacz przysięgły może nie tylko dokonywać przekładu różnego rodzaju tekstów, ale też uwierzytelniać je przez opieczętowanie dokumentów. Poświadczone w ten sposób pisma są dokumentami oficjalnymi i podobnie do druków urzędowych czy aktów notarialnych mogą zostać przedłożone między innymi podczas rozprawy sądowej, wizyty w urzędzie, rejestracji samochodu czy dochodzenia swoich praw od ubezpieczyciela.

Zawsze w sytuacjach, gdy dokument po przetłumaczeniu ma zachować moc prawną, osobą uprawnioną do jego przekładu jest właśnie tłumacz przysięgły. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – to tylko przykładowe języki, w zakresie których dokonujemy tłumaczeń. W przeciwieństwie do wielu biur tłumaczeń nie ograniczamy jednak naszej pracy do kilku najpopularniejszych języków. Kiedy np. nawiązują Państwo współpracę ze skandynawskim kontrahentem, wchodzący w skład zespołu Alingua tłumacz przysięgły języka norweskiego lub języka szwedzkiego zadba o wolny od błędów przekład dokumentacji biznesowej. Biorąc natomiast ślub za granicą, na przykład w Portugalii, trzeba będzie wykonać uwierzytelnione tłumaczenie aktu małżeństwa w języku portugalskim.

W przypadku tłumaczeń przysięgłych podstawą rozliczenia jest strona tekstu docelowego obejmująca 1125 znaków ze spacjami. Należy pamiętać, że liczone są również opisy pieczęci czy innych elementów strony fizycznej, co niekiedy może znacząco wpłynąć na objętość dokumentu.

Na Klientów, którzy zdecydują się na stałą współpracę, czekają atrakcyjne rabaty. Szczegółowe informacje ten temat finansowych aspektów tłumaczenia znajdą Państwo w zakładce Cennik”.

Staramy się nieustannie poszerzać ofertę i dokładać wszelkich starań, aby mogli Państwo z czystym sumieniem polecać nas jako najlepsze biuro tłumaczeń specjalistycznych. Utożsamiamy się ze stwierdzeniem, że kto się nie rozwija, stoi w miejscu. Dlatego też stale się dokształcamy i podnosimy kwalifikacje, by zawsze gwarantować wysoką jakość naszych usług. Alingua to biuro tłumaczeń, które sprosta Państwa oczekiwaniom!

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami: +48 12 357 52 25, +48 692 892 592 oraz adresem e-mail: biuro@alingua.pl

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

Nasi klienci

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli Państwo Biuro Tłumaczeń Alingua.
Dziękujemy za kolejny rok wspaniałej współpracy i jesteśmy pewni, że nasze wspólne działania związane ze SŁOWEM przełożą się na Państwa wymierne korzyści!

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top