fbpx

Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasze biuro w Krakowie przy ul. Szlak 10/5

Facebook Alingua

Język węgierski

Choć Węgry nie należą do bezpośrednich sąsiadów Polski, przyjazne relacje między naszymi państwami są już przysłowiowe. W rzeczywistości długie lata wspólnej historii oraz bliskie położenie obu krajów na mapie Europy poniekąd naturalnie przełożyły się na ścisłą współpracę w różnych dziedzinach. Biorąc pod uwagę wysoki stopień skomplikowania zarówno polskiego, jak i węgierskiego, niewielu śmiałków decyduje się na naukę któregoś z nich – z tego względu osoby wykonujące przekład pomiędzy tymi językami są wysoko cenione na rynku tłumaczeń. Trudność w nauce węgierskiego wynika przede wszystkim z jego braku podobieństwa do jakiegokolwiek innego języka. Choć pochodzenie tego języka nie jest ustalone, a pokrewieństwo z pozostałymi językami europejskimi nie zostało udowodnione, węgierski zalicza się obecnie do grupy języków ugrofińskich. Zasięg geograficzny węgierskiego nie jest szeroki – poza Węgrami posługują się nim głównie społeczności w krajach ościennych.

Tłumaczenia na węgierski w biznesie

Wymiana handlowa między Polską a Węgrami jest istotna dla obu krajów. Zarówno wśród towarów eksportowanych, jak i importowanych przeważają wyroby przemysłu elektromaszynowego, metalurgicznego oraz chemicznego. Polska jest jednym z największych dostawców na Węgry produktów rolno-spożywczych, a w ostatnich latach obserwuje się również wzrost zainteresowania polskim sprzętem medycznym i wyrobami przemysłu meblowego. Nie należy bagatelizować znaczenia sektora turystyki; podobieństwo kulturowe obu krajów i dobra sieć połączeń drogowych sprawiają, że Polacy i Węgrzy chętnie odwiedzają się nawzajem, co przyczyniło się do rozkwitu atrakcyjnych turystycznie regionów w obu krajach.

Co zyskujesz?

  • Tłumaczenia realizowane wyłącznie przez lingwistów o odpowiednich: specjalizacji, wykształceniu i doświadczeniu
  • Tłumaczenia zgodne z wymogami aż trzech norm ISO: 9001, 17100 oraz 27001
  • Tłumaczenia wykonywane przez native speakerów
  • Spójność terminologii dzięki zastosowaniu narzędzi CAT
  • Bezpłatne tłumaczenia próbne
  • Tłumaczenie do 100 stron dziennie w trybie ekspresowym

Co tłumaczymy najczęściej?

Strony internetowe

Instrukcje obsługi

Dokumentacja medyczna

Umowy i raporty finansowe

Oprogramowanie i aplikacje

Publikacje naukowe

Oferty i materiały reklamowe

Literatura

Wycena w 15 minut

Wypełnij krótki formularz, a w 15 minut wyślemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Tłumaczenia prawne na węgierski – przysięgłe i zwykłe

Rozmaite sytuacje osobiste i zawodowe mogą wymagać dostarczenia przetłumaczonej dokumentacji do urzędu, organów państwowych, służb medycznych lub zakładu pracy. Biuro tłumaczeń Alingua oferuje zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe umów, dyplomów, zaświadczeń, dokumentacji technicznej i medycznej. Powierzanie prawnych tłumaczeń węgierskich doświadczonym specjalistom oraz wykorzystanie narzędzi CAT (komputerowego wspomagania tłumaczenia) zapewnia spójność terminologiczną dokumentów.

Tłumaczenia węgierskie medyczne

Dla naszych Klientów regularnie wykonujemy tłumaczenia z węgierskiego i na węgierski z zakresu medycyny. Są to najczęściej takie dokumenty, jak karty wypisu ze szpitala, wyniki badań, karty szczepień lub formularze świadomej zgody. Tłumaczenia węgierskie medyczne powierzamy wyłącznie osobom o odpowiednim doświadczeniu i wykształceniu lingwistycznym oraz branżowym, co gwarantuje poprawność językową i merytoryczną każdego dostarczonego przez nas tłumaczenia.

Tłumaczenia z węgierskiego dopasowane do potrzeb Klienta

Na Państwa życzenie możemy zorganizować tłumaczenie z węgierskiego lub na węgierski w trybie ekspresowym; w ciągu jednego dnia dostarczymy do kilkunastu stron przetłumaczonego tekstu. Przy bardziej obszernych zleceniach tłumaczeniowych jesteśmy w stanie skoordynować pracę zespołu tłumaczy, aby finalny dokument został nie tylko dostarczony błyskawicznie, ale również był spójny pod względem zastosowanej terminologii. Wybór dodatkowych usług językowych, obejmujących redakcję native speakera, korektę i skład wielojęzyczny, pozwala uzyskać tekst atrakcyjny dla czytelnika, który nawet nie zorientuje się, że ma do czynienia z tłumaczeniem.

Tłumaczenia węgierskie – nie tylko Kraków

Klienci rezydujący w Krakowie i okolicy w każdej chwili mogą odwiedzić nas osobiście w biurze Alingua przy ulicy Szlak. Nasza działalność nie ogranicza się jednak do Krakowa – do naszych Klientów należą firmy z siedzibami na terenie całej Polski i świata, a dominująca część realizowanych przez nas zleceń to tłumaczenia przyjmowane online. Wszystkich Klientów zapraszamy do kontaktu telefonicznego, przez e-mail lub formularz znajdujący się na naszej stronie.

Wycena w 15 minut

Wypełnij krótki formularz, a w 15 minut wyślemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Filary zaufania

ISO 9001

Wdrożona norma ISO 9001 oznacza, że zamówienia w Alingua realizowane są zgodnie z procedurami zapewniającymi niezmienną, wysoką jakość tłumaczeń.

ISO 17100

W zamówieniach realizowanych zgodnie ze standardem ISO 17100 tłumaczenie poddawane jest dwustopniowej weryfikacji osób o wymaganych przez normę kompetencjach.

ISO 27001

System zarządzania bezpieczeństwem informacji w Alingua jest zgodny z normą ISO 27001, a wszystkie umowy z tłumaczami zawierają klauzulę o poufności.

Próbne tłumaczenia

Przed realizacją większego projektu mogą otrzymać Państwo próbkę tłumaczenia wykonaną przez kilku tłumaczy i wybrać najbardziej odpowiadający Państwu styl.

Wskaźnik jakości

Wewnętrzne statystyki z ostatnich dwóch lat wskazują na poziom satysfakcji naszych Klientów wynoszący 99,7%.

Ubezpieczenie OC

Państwa tłumaczenia wykonane w naszym biurze chronione są polisą zabezpieczającą Państwa do wysokości 300 000 zł.

Członkostwa

Nasze biuro tłumaczeń zrzeszone jest w branżowych organizacjach dbających o najwyższą jakość tłumaczeń w świecie zmieniających się technologii i potrzeb.

Fundacja

1% wartości realizowanych projektów przeznaczany jest na działalność Fundacji Alingua Pomocne Słowo. Każde Państwa zamówienie to wsparcie dla potrzebujących.

Dowiedz się więcej
Zarządzaj plikami cookie