//

ترجمات احترافية

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK ARABSKI I Z JĘZYKA ARABSKIEGO

Tłumaczenia zwykłe i uwierzytelnione 

Biuro tłumaczeń Alingua posiada także w swojej ofercie profesjonalne tłumaczenia z języka arabskiego oraz na język arabski. Podejmiemy się realizacji każdego zamówienia złożonego przez naszych Klientów – przekładów ustnych, pisemnych, zarówno zwykłych, jak i uwierzytelnionych. Zawsze jesteśmy gotowi, by służyć Państwu profesjonalną pomocą.

Co warto wiedzieć o języku arabskim?

Zaliczany do grupy języków semickich, to jeden z największych języków na świecie z liczbą ponad 200 milionów użytkowników. Początki języka datuje się nawet na VIII wiek p.n.e. Charakteryzuje go nie tylko odmienny od łacińskiego alfabet, ale i sposób zapisywania – od strony prawej do lewej. Cechy te nie ułatwiają samej nauki języka, zwłaszcza dla osób wychowanych w odmiennej kulturze i przyzwyczajonych do nieco innego pisma; szczególnie trudne jest zatem wykonanie rzetelnego tłumaczenia z arabskiego. Wpływy języka były olbrzymie, co głównie zawdzięcza on temu, że był językiem świętej księgi – Koranu. Rozwój religii wiązał się także z upowszechnieniem języka oraz kultury, dzięki czemu arabski stawał się coraz bardziej rozpoznawalny na całym świecie. Do dziś jest jednym z wiodących języków o znaczącej liczbie użytkowników, co wiąże się bezpośrednio z dużym zapotrzebowaniem na tłumaczenia z arabskiego.

Gdzie można zamówić tłumaczenie z arabskiego?

Koordynatorzy projektu biura tłumaczeń Alingua pozostają do dyspozycji naszych Klientów od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00–17:00. To właśnie dzięki nim tłumaczenia są realizowane w najkrótszym możliwym terminie, przez najlepszych specjalistów. Przekazanie dokumentów podlegających tłumaczeniu zwykłemu może odbyć się drogą mailową; konieczność okazania oryginalnych dokumentów wiąże się jednak z bezpośrednią wizytą w siedzibie biura tłumaczeń Alingua w Krakowie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji uzyskają Państwo rzetelne informacje dotyczące ceny oraz czasu realizacji zamówienia.

Jaki jest czas realizacji tłumaczenia i ile kosztuje przekład z arabskiego?

Klienci zainteresowani tłumaczeniem z języka arabskiego bądź na język arabski mogą zdecydować się na jeden z proponowanych przez nas trybów przekładu – standardowy, przyspieszony bądź ekspresowy. Pierwszy z nich zakłada przetłumaczenie 5 stron (zawierających 1500 znaków ze spacjami) w ciągu dnia; wspólnie z koordynatorem projektu mogą Państwo jednak negocjować czas realizacji. Naszym klientom oferujemy elastyczne propozycje cenowe, dostosowane do objętości tłumaczonego tekstu oraz jego charakterystyki – ważną cechą jest tutaj tematyka, jako że przekład tekstu specjalistycznego wiąże się zwykle z dodatkowym kosztem, a także uwierzytelnienie dokumentu. Odpowiedzi na pytania dotyczące czasu realizacji oraz kosztu chętnie udzielą nasi koordynatorzy projektu. Precyzyjna wycena nie wiąże się z koniecznością zamówienia tłumaczenia.

Jaki jest zakres oferowanych tłumaczeń z arabskiego?

Oferta naszego biura tłumaczeń obejmuje przede wszystkim profesjonalne tłumaczenia tekstów użytkowych i specjalistycznych, zarówno zwykłych, jak i uwierzytelnionych. Nasi Klienci mogą zgłosić się z prośbą o tłumaczenie artykułów naukowych, dzieł literackich, stron internetowych czy umów związanych z biznesem i handlem. Koordynatorzy projektu starannie dobierają grono współpracujących profesjonalistów, którzy dbają o najwyższą jakość tłumaczeń i terminową realizację projektu.

Tłumaczymy z arabskiego:

– literaturę

– akty urodzenia, małżeństwa, zgonu

– umowy handlowe

– dokumenty o charakterze prawnym

– instrukcje obsługi

Komu powierzamy tłumaczenia związane z arabskim?

Grono zaufanych tłumaczy odpowiada za terminowe i wiarygodne wykonanie tłumaczeń realizowanych przez Biuro Tłumaczeń Alingua. Zadaniem koordynatorów projektu jest natomiast dobranie zespołu o stosownych umiejętnościach oraz odpowiednim wykształceniu. Dotyczy to w szczególności tłumaczeń specjalistycznych – wszystkie przekłady medyczne, prawne, techniczne bądź literackie są przekazywane językoznawcom o dodatkowym wykształceniu i rozległym doświadczeniu. Nad doskonałą jakością tłumaczeń czuwają natomiast native speakerzy; choć są ostatnim ogniwem w procesie realizacji przekładu, ich rola jest niezwykle ważna. To właśnie dzięki nim możemy być pewni, że nasi Klienci otrzymują tłumaczenia z arabskiego o najwyższej jakości.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top