//

Professionaalsed tõlked

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK ESTOŃSKI I Z JĘZYKA ESTOŃSKIEGO

W odpowiedzi na potrzeby Klientów, Biuro Tłumaczeń Alingua poszerzyło swoją ofertę o rzetelne przekłady z oraz na język estoński. Szerokie spektrum usług językowych obejmuje wiarygodne tłumaczenia pisemne, a także ustne – co umożliwia nam prowadzenie kompleksowej obsługi przedsiębiorstw, proponując zarówno przekłady dokumentów, korespondencji czy umów handlowych, ale także gwarantując obecność kompetentnego tłumacza podczas rozmów biznesowych i konferencji.

Bliżej języków bałtyckich czy skandynawskich – kilka słów o estońskim

Estonia zaliczana jest do krajów bałtyckich, ale bliska obecność krajów skandynawskich i możliwość szybkiego przemieszczania się między Estonią i Finlandią sprawiają, że miasta takie jak Tallinn mają atmosferę zdecydowanie bliższą miastom Skandynawii niż byłym miastom hanzeatyckim. Kwestia języka jest równie burzliwa – należy on do podgrupy języków bałtyckofińskich, wraz z takimi językami jak np. fiński, karelski czy võro. Swoją wysoką pozycję w społeczeństwie estoński utrzymuje zaledwie od niespełna trzech dekad; najpierw na terenach tych dominował niemiecki, a następnie przez długie lata rosyjski. Jeszcze dziś podczas podróży po Estonii osoby znające język rosyjski nie powinny mieć większych problemów z porozumieniem się z mieszkańcami tego kraju.

Jak zamówić tłumaczenie na estoński lub z estońskiego?

Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z koordynatorami projektu czuwającymi nad realizacją zamówień w biurze tłumaczeń Alingua. Jeden telefon lub e-mail w zupełności wystarczą, by uzyskali Państwo podstawowe informacje o koszcie i czasie realizacji przekładu, a doradzający Państwu profesjonaliści zadbają o to, by otrzymane tłumaczenie w pełni spełniło Państwa oczekiwania. Osobom mieszkającym w Krakowie proponujemy wizytę w siedzibie biura przy ulicy Rakowickiej w Krakowie.

Czas to pieniądz – jak zarysowują się koszt oraz czas realizacji tłumaczeń z estońskiego?

Większość Klientów chce uzyskać informacje dotyczące kosztu realizacji tłumaczenia oraz czasu oczekiwania. Koordynator projektu może udzielić precyzyjnych informacji na temat ceny dopiero po uzyskaniu wglądu w tłumaczone dokumenty; warto jednak pamiętać o tym, że cena jest zależna od objętości tekstu (przy czym jedna strona rozliczeniowa to 1500 znaków ze spacjami) oraz od jego charakteru – specjalistyczna nomenklatura oraz teksty związane ze ścisłymi dziedzinami naukowymi często wiążą się ze wzrostem kosztów przekładu. Termin realizacji wyznaczony przez koordynatora będzie natomiast zależny od wybranego przez Państwa trybu tłumaczenia – standardowego, przyspieszonego lub ekspresowego.

Co można przetłumaczyć z estońskiego?                                                  

Grono doświadczonych językoznawców chętnie udzieli Państwu pomocy podczas tłumaczenia umów, artykułów naukowych, materiałów reklamowych oraz szkoleniowych, stron internetowych oraz tekstu przeznaczonego do publikacji w prasie. Biuro Tłumaczeń Alingua to także przekłady tekstów wymagających największego poświęcenia – poezji oraz prozy. Warto jednak pamiętać o tym, że w Polsce nie ma tłumacza przysięgłego w zakresie języków polski-estoński. Z prośbą o tłumaczenia przysięgłe należy zatem zwrócić się do ambasady Estonii w Polsce.

Tłumaczymy z estońskiego i na estoński:

– instrukcje obsługi

– literaturę piękną

– witryny internetowe

– teksty reklamowe

– artykuły naukowe i przeznaczone do publikacji w prasie branżowej

– materiały szkoleniowe

Kto realizuje tłumaczenia z estońskiego?

Każde tłumaczenie z estońskiego to dla nas odrębne wyzwanie, a ostateczny tekst jest efektem współpracy doświadczonych specjalistów. Pierwszym zadaniem koordynatora projektu jest odpowiednie dobranie grona tłumaczy, korektorów, edytorów i native speakerów, którym przydzielane są następnie poszczególne zadania w zakresie realizacji danego projektu. Każdy etap tłumaczenia jest niezwykle ważny i przyczynia się znacząco do najlepszej jakości oddawanego naszym Klientom przekładu. Zachęcamy do kontaktu z biurem tłumaczeń Alingua i uzyskania dodatkowych informacji o możliwości realizacji tłumaczeń w zakresie języka estońskiego i polskiego.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top