//

Język paszto

Stale rosnąca popularność języka paszto sprawia, że nasza firma wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferując tłumaczenie z tego języka. Jego niezwykłość oraz stale zwiększająca się liczba użytkowników sprawiają, że współpracujący z nami tłumacze wciąż zyskują doświadczenie i poszerzają swoje kompetencje, co przekłada się wprost proporcjonalnie na wysoką jakość oferowanego przez nas spektrum usług.

Paszto – gdzie można go usłyszeć?

Paszto to język równocześnie niedoceniany oraz zaniedbywany, jak i niezmiernie istotny. Choć jego status ciągle się umacnia, to na niektórych obszarach świata wypierany jest stopniowo przez inne, bardziej powszechne dialekty. Pomimo to wciąż utrzymuje on status jednego z dwóch języków urzędowych w Afganistanie; podobną rolę pełni w Pakistanie. Każdego dnia posługuje się nim około 14 milionów ludzi, a ogólna liczba osób, dla których jest to język ojczysty, sięga od 45 do 60 milionów użytkowników.

Język paszto przynależy do jednej z największych i najwcześniej odkrytej rodziny językowej – indoeuropejskiej, a następnie do podrodziny języków irańskich. Jego zapis oparty jest na zmodyfikowanym piśmie arabskim. Dodatkowo można wyróżnić jego dwie, główne odmiany: Afgańską i Pakistańską, przy czym warto wspomnieć o tym, że obie powstały w oparciu o odmienne dialekty. Choć, jak już wspomnieliśmy, w Afganistanie przysługuje mu status języka urzędowego, temat ten jest dość drażliwy wśród jego użytkowników: bardzo często odnoszą oni wrażenie, że paszto jest dyskryminowany na rzecz powszechniej stosowanego dari. Dzieci rozpoczynające swoją edukację w szkołach mają możliwość wyboru języka, w którym będą pobierać naukę; choć rodziny mają wolność wyboru, w rzeczywistości blisko 80% decyduje się na dari – ze względu na jego upowszechnienie i popularność w mediach.

Jak wygląda zamówienie tłumaczenia z język paszto?

Proces zamówienia przekładu z tego języka jest szybki i prosty. Wystarczy telefon do naszego biura lub wysłanie pliku tekstowego bądź multimedialnego na nasz adres e-mail. Po wstępnej wycenie i oszacowaniu czasu realizacji, w ciągu 15 minut otrzymają Państwo informację zwrotną, zawierającą wszystkie potrzebne informacje – dotyczące również płatności oraz odbioru gotowego zamówienia. Warto uwzględnić fakt, że w zakresie języka paszto wykonujemy również tłumaczenia specjalistyczne i ekspresowe oraz korekty.

Przekładu jakich dokumentów się podejmujemy?

Każdych! Nasza firma stale się rozwija, a zwiększająca się liczba współpracujących z nami tłumaczy i specjalistów pozwala na ciągłe rozszerzanie zakresu naszych kompetencji. W ramach naszych usług oferujemy zatem Państwu tłumaczenia specjalistyczne dokumentów prawnych, medycznych i technicznych oraz przekład literatury pięknej – zarówno prozy, jak i poezji. Podejmujemy się także tłumaczeń witryn internetowych i wszelkiego rodzaju multimediów.

Z języka paszto realizujemy tłumaczenia:

  • aktów urodzenia, małżeństwa, zgonu
  • dokumentacji finansowej przedsiębiorstw
  • materiałów reklamowych oraz szkoleniowych
  • literatury pięknej
  • dyplomów ukończenia szkół wyższych, certyfikatów szkoleniowych, dokumentów poświadczających odebrane wykształcenie

Kto wykona realizację projektu?

Klienci przede wszystkim cenią współpracę z naszą firmą za stale rosnącą jakość usług, możliwą między innymi dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami i pełnymi pasji tłumaczami. Państwa satysfakcja motywuje nas do ciągłego rozwoju i wprowadzania zmian, których oczekują nasi Klienci. Właśnie dlatego realizacja projektów powierzana jest wyłącznie specjalistom z określonej dziedziny, dzięki czemu możemy zapewnić jak najlepsze odwzorowanie pierwotnego dokumentu, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wszyscy nasi pracownicy są doświadczeni i wykwalifikowani, dzięki czemu realizacja Państwa zamówień przebiega szybko, a jakość ostatecznego przekładu jest najwyższa z możliwych.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top