//

PROFESIONALNI PREVODI

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK SERBSKI I Z JĘZYKA SERBSKIEGO

Nigdy nie spoczywamy na laurach, czego efektem jest sukcesywne poszerzanie grupy języków, z których przekładów podejmuje się Biuro Tłumaczeń Alingua. Od dawna oferujemy rzetelne tłumaczenia z języka serbskiego oraz na język serbski. Nasi Klienci mogą zdecydować się na tłumaczenie ustne (konsekutywne lub symultaniczne) lub pisemne. W zależności od przeznaczenia tekstu nasi koordynatorzy projektu pomogą Państwu zdecydować, czy konieczna będzie realizacja przekładu uwierzytelnionego, czy też wystarczy tłumaczenie zwykłe z serbskiego.

Serbski a chorwacki; czy to naprawdę prawie takie same języki?

Powstały wskutek rozpadu języka serbsko-chorwackiego, serbski jest obecnie jedynym spośród europejskich języków który wykorzystuje dwa alfabety równocześnie – alfabet łaciński oraz cyrylicę. Wybór stosowanej metody zapisu nie jest jednak przypadkowy, bowiem decyzja ta najczęściej zapada w oparciu o czynniki nie tylko geograficzne, ale i polityczne. Jako pierwszą, w 1814 roku, rozwinięto cyrylicę, a 16 lat później – w roku 1830 – stworzono alfabet łaciński. To właśnie dlatego wykonanie tłumaczenia wysokiej jakości z języka serbskiego może być trudne; dlatego również ze szczególną dbałością kontrolujemy jakość pracy wykonanej przez współpracujących z nami tłumaczy. Serbski i chorwacki nadal są do siebie bardzo podobne, dlatego dwie osoby nieporozumiewające się tym samym językiem nadal nie mają żadnego problemu z wzajemnym zrozumieniem swoich intencji.

Zamówienie tłumaczenia z serbskiego – to jeszcze nigdy nie było aż tak proste

Nawet w przypadku języków tak mało popularnych jak serbski chętnie udzielimy Państwu profesjonalnej pomocy. Współpraca z native speakerami oraz tłumaczami tego języka umożliwia nam terminową i wiarygodną realizację przekładów oraz zapewnienie profesjonalnej obsługi międzynarodowych konferencji czy spotkań biznesowych. Pierwszą osobą, z którą skontaktują się Państwo podczas składania zamówienia, będzie koordynator projektu – pozostaje on do dyspozycji naszych Klientów od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 17:00. To właśnie ta osoba dobierze zespół najlepszych specjalistów realizujących dane zamówienie, a następnie zadba o harmonijną współpracę wszystkich zaangażowanych pracowników.

Szanujemy Państwa czas i dbamy o budżet, czyli kilka słów o cenie i terminie realizacji tłumaczenia z serbskiego

Realizujemy również tłumaczenia wymagające bardzo krótkiego czasu realizacji; nasi Klienci mogą zdecydować się na wykonanie przekładu w jednym z trzech możliwych trybów: standardowym, przyspieszonym oraz ekspresowym. Podanie precyzyjnej wyceny jest jednak możliwe dopiero po uzyskaniu wglądu w tłumaczone dokumenty, co wynika z konieczności określenia liczby stron rozliczeniowych. Bez udostępnienia danych nasi koordynatorzy projektu poinformują Państwa wyłącznie o orientacyjnej cenie, która może ulec zmianie ze względu na rozbieżność w liczbie stron oraz możliwy specjalistyczny charakter tekstu. Wykonanie niezobowiązującej, darmowej wyceny odbywa się po przesłaniu tekstu mailem lub bezpośrednim przedłożeniu go podczas wizyty w siedzibie biura.

W zakresie serbskiego tłumaczymy dla naszych Klientów nie tylko dokumenty

Najczęściej wykonywane są przekłady oficjalne, wymagane podczas wizyt w urzędach. Dotyczą one tłumaczenia aktu urodzenia, zgonu, małżeństwa bądź oficjalnych metryk. Dzięki współpracy z rzetelnymi specjalistami naszym Klientom oferujemy także wiarygodne tłumaczenia stron internetowych, artykułów naukowych i materiałów reklamowych – w szczególności folderów, broszur oraz ulotek wymagających współpracy z native speakerami i doskonałego odgadnięcia oczekiwań grupy docelowych odbiorców.

Wiarygodne przekłady z serbskiego obejmują tłumaczenie:

– stron internetowych

– materiałów szkoleniowych i reklamowych

– certyfikatów i zaświadczeń

– artykułów naukowych

– materiałów przeznaczonych do publikacji w prasie branżowej

– aktów urodzenia, małżeństwa

Biuro Tłumaczeń Alingua to przede wszystkim ludzie – to oni są naszą siłą!

Przedłożone nam dokumenty zostaną przekazane doświadczonym tłumaczom, a jeśli dotyczą one specjalistycznej tematyki – wyłącznie osobom o określonych umiejętnościach i dodatkowej wiedzy z rozmaitych dziedzin – medycyny, finansów, prawa, gospodarki lub nauk ścisłych. Powierzając nam tekst do tłumaczenia, mogą być Państwo pewni, że zajmą się nim najlepsi specjaliści. Korektorzy, edytorzy oraz native speakerzy dbają natomiast o to, by nasze tłumaczenia z serbskiego były najwyższej jakości i spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top