//

Język tajski

Specyfika tajskiego, jak i jego niespotykana i wyjątkowa forma sprawiają, że wykonanie tłumaczenia na tajski może wydawać się nieomal niemożliwe. Nic bardziej mylnego. W ramach usług naszego biura oferujemy wykonanie przekładu zarówno na język tajski, jak i z języka tajskiego. Współpracujący z nami specjaliści oferują najwyższą jakość oraz profesjonalizm, a szybkość wykonania zamówienia uzależniona jest wyłącznie od stopnia jego skomplikowania oraz objętości.

Jak wyjątkowy jest język tajski?

Jest pierwszym językiem w centralnej części Tajlandii, a ponad to posługuje się nim około 80% spośród sześćdziesięciomilionowej populacji południowo-wschodniej Azji. Dla 20 milionów osób jest to dodatkowo język ojczysty, co czyni go dość ważnym środkiem komunikacji.

Poprzez silne wpływy Chin w XIII wieku, wiele słów zostało zapożyczonych właśnie z tego języka. Liczne zmiany wprowadziła także terminologia buddyjska sprawiając, że język tajski zmieniał się wraz z każdym wiekiem.

Znacznym utrudnieniem podczas procesu tłumaczenia jest pismo tajskie, które znacznie różni się od znanych nam sposobów zapisu. Język ten nie rozróżnia wielkich czy małych liter oraz nie są w nim oznaczane odstępy między wyrazami (a jedynie między zdaniami). Tajlandczycy są więc wyjątkowo dumni ze swojego języka, chwaląc jego oryginalność i dbając o jego rozwój oraz żywotność.

Za standard nie jest przyjęta żadna forma transkrypcji czy transliteracji, ponieważ nie oddaje ona stosowanych w nim tonów. Jedynym sposobem zapisu języka tajskiego za pomocą alfabetu łacińskiego jest zastosowanie Royal Thai General System of Transcription, oferującego jednak jego dość uproszczoną formę.

Jak zamówić przekład z języka tajskiego?

Aby zamówić tłumaczenie oraz poznać przybliżony czas i cenę jego realizacji, wystarczy skontaktować się z naszym biurem telefonicznie lub drogą e-mailową. W dni robocze, w godzinach pracy biura, w ciągu 15 minut powinni Państwo uzyskać informację zwrotną zawierającą wszystkie niezbędne informacje. Następnym krokiem jest wybór przez Koordynatora Projektu specjalistów, którzy podejmą pracę nad projektem. Co ważne, podczas realizacji mają Państwo dostęp do informacji o zachodzących postępach oraz do edycji i wprowadzania zmian w wysłanym przez Państwa dokumencie. Dla stałych Klientów oferujemy atrakcyjne ceny oraz system korzystnych zniżek.

Tłumaczymy wszelkiego rodzaju dokumenty.

W odpowiedzi na wzrastające potrzeby naszych Klientów, oferujemy szeroki wachlarz tłumaczeń specjalistycznych. Zbudowana przez nasze biuro sieć kontaktów biznesowych skupia tłumaczy wszystkich języków świata, specjalizujących się w rozmaitych dziedzinach, co pozwala nam na podejmowanie się realizacji nawet najtrudniejszych projektów. Właśnie dzięki temu, w ramach naszych usług, tłumaczymy teksty medyczne, techniczne, prawnicze, marketingowe i wiele innych. Służymy również pomocą w przekładzie artykułów naukowych, witryn internetowych i tekstów literatury pięknej.

W zakresie tłumaczeń z języka tajskiego realizujemy tłumaczenia:

  • dokumentów prawniczych
  • dokumentacji medycznej oraz badań klinicznych
  • instrukcji obsługi oraz podręczników dla pracowników
  • treści stron internetowych
  • tekstów reklamowych

Kto jest odpowiedzialny za realizację tłumaczeń z tajskiego?

Grono najlepiej wykwalifikowanych i doświadczonych osób sprawia, że realizowane przez nas przekłady charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. Systematyczne sprawdzanie kwalifikacji pracowników oraz ich praktycznych umiejętności sprawia, że poziom naszych tłumaczeń pozostaje na tym samym, najwyższym poziomie. Podczas realizacji Państwa zamówienia wybieramy specjalistów z zakresu konkretnej dziedziny, co nie tylko pozwala skrócić czas oczekiwania na realizację, ale i jednocześnie zagwarantować, że otrzymany dokument całkowicie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top