//

Język tamilski

Tłumaczenie z języka tamilskiego nie jest proste m.in. ze względu na jego niespotykane formę i pochodzenie. Na szczęście dzięki szerokiemu wachlarzowi specjalistów, z którymi współpracuje nasze biuro, możemy profesjonalnie i w wygodnym dla Państwa czasie wykonać tłumaczenie zarówno z języka tamilskiego, jak i na język tamilski.

Krótka historia jednego z najstarszych języków świata.

Historia języka tamilskiego sięga daleko wstecz, bo aż do I w. n. e.. Okres jego kształcenia przypada jednak na lata o wiele wcześniejsze, ponieważ okres powstania utworzonych w nim zabytków literackich sięga nawet pierwszych wieków przed naszą erą. Od 2500 lat nie uległ znacznym zmianom, dzięki czemu został zachowany w praktycznie niezmienionej formie. Tak długa ciągłość czyni go jednym z najstarszych współcześnie używanych języków, który w Indiach osiągnął status klasycznego.

Wbrew pozorom, język tamilski posiada bardzo liczną grupę codziennych użytkowników, między innymi w Malezji, Indonezji, Tajlandii czy Birmie. W przypadku tego pierwszego kraju jest on nawet nauczany w szkołach na równi z językiem angielskim. Sri Lanka i Singapur to z kolei miejsca, gdzie tamilski na stałe zajął miejsce języka urzędowego, czyniąc go dwudziestym najczęściej używanym językiem świata. Nie ma w tym nic zaskakującego, skoro łączna liczba posługujących się językiem tamilskim osób wynosi ponad 70 milionów – czyniąc go niezwykle ważnym medium kontaktowym.

Występujące w nim zjawisko dyglosji sprawia, że jest on jednym z ciekawszych języków – ale jednocześnie przysparza wiele problemów podczas tłumaczenia. Stopień rozbieżności pomiędzy językiem literackim a potocznym jest tak ogromny, że wydają się one być od siebie całkowicie odmienne.

Nazwa tego języka pochodzi od słowa tamil oznaczającego „słodycz”, „melodyjność”, „doskonałość” oraz właśnie „język tamilski”.

Co zrobić, aby zamówić przekład z tamilskiego?

To bardzo proste, gdyż do złożenia zamówienia wystarczy jeden e-mail lub rozmowa telefoniczna. Koordynatorzy projektu są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17. Otrzymają Państwo wówczas indormacje o przewidywanym czasie realizacji oraz koszcie tłumaczenia. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami przez cały okres realizacji zamówienia, dzięki czemu mogą Państwo łatwo uzyskać informacje o postępach lub poprosić o naniesienie zmian lub wprowadzenie poprawek.

Jakie dokumenty możemy dla Państwa przetłumaczyć?

W odpowiedzi na Państwa zapotrzebowania, nasze biuro nawiązało współpracę z rozległą siecią tłumaczy; umożliwia nam to realizację przekładów szerokiego spektrum tekstów oraz dokumentów specjalistycznych. W naszej ofercie znajdują się profesjonalne tłumaczenia literatury pięknej, artykułów naukowych oraz witryn internetowych. Służymy również pomocą przy wykonywaniu przekładów wymagających tekstów o tematyce technicznej, prawniczej, medycznej czy marketingowej. W zależności od złożoności, jak i objętości tekstu zmianie ulegają czas realizacji oraz cena usługi. Warto jednak pamiętać, że integralną częścią naszej oferty są atrakcyjne zniżki, w szczególności dedykowane stałym klientom.

W zakresie tłumaczeń z języka tamilskiego realizujemy przekłady:

  • stron internetowych
  • publikacji naukowych
  • umów handlowych oraz prawnych
  • dokumentacji finansowej i handlowej
  • korespondencji biznesowej

Kto jest odpowiedzialny za realizację tłumaczeń z tamilskiego?

Dobrze dobrany zespół to pierwszy krok do sukcesu. Koordynator projektu starannie dobiera specjalistów realizujących dane zamówienie: zarówno tłumaczy czy korektorów, jak i native speakerów – tak, aby ostateczny przekład spełniał wszelkie Państwa oczekiwania. Umiejętności i wiedzę naszych współpracowników poddajemy okresowej kontroli jakości, aby świadczone przez nas usługi stale pozostawały na jak najwyższym poziomie.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top