Język urdu

Jeśli poszukują Państwo rzetelnych specjalistów, którzy chętnie podejmą się realizacji tłumaczeń w zakresie języka urdu, znaleźli się Państwo w najlepszym możliwym miejscu. Współpracujący z nami specjaliści podejmą się tego wyzwania, wykorzystując swoje gruntowne wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie, mogąc zapewnić szybkie, a jednocześnie profesjonalne tłumaczenie. Nawiązanie kontaktu z naszym biurem to szansa na współpracę z najlepszymi specjalistami w branży.

Krótka historia tego orientalnego języka.

Początki języka urdu sięgają siedemnastego wieku i są głęboko osadzone w języku wojskowym, jako narzędzie porozumiewania się najemników. Rozwojowi na Półwyspie Indyjskim zawdzięcza on wiele zapożyczeń z języków takich jak arabski, perski, turecki i paszto; jego bazowe komponenty wywodzą się jednak z języka hindustani. Pod względem struktury gramatycznej i podstawowego słownictwa można go pomylić z hindi, na tym jednak podobieństwa się kończą – liczne różnice w warstwie leksykalnej sprawiają, że na wyższym poziomie języki te są od siebie całkowicie odmienne.

Pomimo swojego początkowego pochodzenia, w XIX wieku urdu trafił na dwór w Bihar, gdzie stał się jego językiem oficjalnym. Dziś jest on nie tylko językiem urzędowym Pakistanu, ale dodatkowo nabiera tam jeszcze bardziej wyrafinowanej i bogatej formy. Z urdu wywodzi się także nazwa państwa, gdyż pakistan oznacza bowiem kraj czystości. Jego brzmienie jest z pewnością znane fanom bollywoodzkich hitów kinowych – głównie dzięki melodyjnym piosenkom. Sprawia to, że urdu rozumiany jest również i poza granicami kraju m.in. w Iranie czy Afganistanie lub Azji Środkowej.

Obecnie do zapisu tego języka stosuje się zmodyfikowany alfabet arabski z dodatkowymi literami oraz znakami diakrytycznymi.

Proces zamawiania tłumaczenia z języka urdu:

W odróżnieniu od stopnia skomplikowania tego języka, procedura zamówienia przekładu jest wyjątkowo prosta – wystarczy jeden telefon lub e-mail do naszego biura. Koordynator projektów udzieli Państwu wszelkich informacji i w ciągu 15 minut poda wstępny czas realizacji oraz wycenę, która zależy od objętości tekstu i jego specjalistycznego charakteru. Ze względu na wyjątkowość przekładów specjalistycznych, ich realizacja może odbiegać od przeciętnych wartości w zakresie budżetu i czasu wykonania; współpracujący z nami specjaliści oferują jednak zawsze najwyższą jakość tłumaczenia.

Podejmujemy się wykonania przekładu każdego rodzaju dokumentu.

W naszej firmie wykonujemy usługi tłumaczenia nie tylko umów lub dokumentów, ale również obrazów, filmów, multimedialnych materiałów szkoleniowych czy witryn internetowych. Dodatkowo wykonujemy także tłumaczenia specjalistyczne w zakresie wielu różnych dziedzin – od tłumaczeń medycznych, prawnych czy marketingowych, aż po przekłady artykułów naukowych czy literatury pięknej. Wykonywane przez nas przekłady stanowią wierne odzwierciedlenie tekstu źródłowego; szczególną wagę przywiązujemy także do projektu graficznego.

W zakresie usług związanych z językiem urdu oferujemy tłumaczenia:

  • materiałów marketingowych
  • stron internetowych
  • korespondencji biznesowej
  • umów prawnych oraz handlowych
  • dokumentacji medycznej

Kto wykona realizację projektu?

Po ustaleniu szczegółów zamówienia z Koordynatorem Projektu, tłumaczenie trafia w ręce współpracujących z nami tłumaczy – część z nich realizuje przekłady przebywając w siedzibie naszego biura, część z kolei pracuje zdalnie. To nie tylko wykwalifikowani tłumacze, ale i specjaliści różnych dziedzin. Ich pasja i oddanie pozwalają na wykonywanie najwyższej jakości przekładów, z dbałością o szczegóły, które cenią sobie nasi Klienci. Ich bezustannie powiększające się grono pozwala na stały rozwój naszej firmy, co przekłada się na Państwa zadowolenie z wykonywanych przez nas usług.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top