„Mam dokumenty z zagranicy. Ile kosztuje tłumaczenie na polski?” – takie pytanie często pojawia się w rozmowie z klientami. Cena tłumaczenia dokumentów zależy przede wszystkim od tego, co chce się tłumaczyć, z jakiego języka, a także – co może nieco zaskakujące – w jakim celu.

 

Jeśli do celów urzędowych, najprawdopodobniej potrzebne będzie tłumaczenie uwierzytelnione, które może wykonać (i opatrzyć stosowną pieczęcią) jedynie tłumacz przysięgły wpisany na listę Ministerstwa Sprawiedliwości. Co do kosztu takiej usługi – skupimy się na najpopularniejszych przypadkach: w dalszej części tekstu piszemy o tym, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z angielskiego oraz ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z niemieckiego lub rosyjskiego. Jeśli interesują Państwa inne języki, proszę przesłać zapytanie do Biura Obsługi Klienta Alingua, a odpowiedź nadejdzie już w ciągu 15 minut.

 

tlumaczenie dokumentow

 

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów i od czego zależy cena?

W przypadku standardowych dokumentów niektórzy tłumacze rozliczają się ryczałtem – mają stałą stawkę za akt urodzenia, akt małżeństwa, zaświadczenie o niekaralności czy dowód rejestracyjny. Klienci często zgłaszają się z właśnie takimi dokumentami, dlatego zawsze warto pokazać je i zapytać o cenę dla konkretnego przypadku. Najczęściej jednak można spotkać się z tym, że cena uzależniona jest od objętości dokumentu i podaje się ją w stawce za 1125 znaków ze spacjami (tłumaczenia przysięgłe) bądź 1500 lub 1800 zzs dla tłumaczeń nieuwierzytelnionych. Tak będzie na pewno w przypadku umów, regulaminów, dokumentacji technicznej czy medycznej.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z angielskiego?

Cena za stronę może wynosić mniej więcej od 40 do 70 zł. Być może spotkają się Państwo z niższymi cenami – ale uwaga! przekroczenie dolnego progu powinno wzbudzić Państwa niepokój – nie jest to standardowa cena rynkowa, więc tłumacz prawdopodobnie nie jest wystarczająco wykształconym i doświadczonym profesjonalistą, który odpowiednio przełoży tekst.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z niemieckiego?

W tym przypadku cena wyniesie ok. 45–70 zł.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów z rosyjskiego?

W języku rosyjskim konkurencja jest chyba największa, a i zapotrzebowanie na tłumaczenia niemałe. Stąd ceny są nieco niższe, wahają się między 35 a 60 zł za stronę.

 

tlumaczenie dokumentow

 

Aby otrzymać dokładną – bezpłatną – wycenę dokumentu, najlepiej przesłać go na adres biuro@alingua.pl lub wypełnić formularz (kliknij tutaj), chętnie udzielimy wszelkich informacji i odpowiemy na zadane pytania.